Kredyt w walucie- niekorzystny

Zaciągnięcie kredytu mieszkaniowego, jeszcze kilka lat temu znacznie lepiej opłacało się w obcej walucie. Dlatego też wiele małżeństw wybierało kredyt we frankach szwajcarskich, dolarach, itp. Niestety od kilku lat jest to nieopłacalne, dlatego że na rynku panuje kryzys ekonomiczny i duże wahania kursów walut. W obecnych czasach wygrywa osoba, która zaciąga kredyt w złotówkach, gdyż obniżone stopy procentowe powodują, że rata jest znacznie niższa niż było to jeszcze kilka lat temu. Ponadto osoby, które zaciągały kredyt np. w roku 2008 w złotówkach, także na tym skorzystały. Zastanawiając się obecnie nad zaciągnięciem kredytu warto wziąć pod uwagę obecną sytuację na rynku, jak również prognozy gospodarcze i ekonomiczne. Uzyskanie wizji przyszłości polskich banków spowoduje, że ludzie będą bardziej świadomi podejmowanej decyzji, jak również będą znaczne przychylniej patrzeć na kredyt w złotówkach. Warto więc kredyt walutowy mieć na uwadze, ale nie korzystać z niego w obecnych czasach. Teraz najlepiej opłaca się kredyt w złotówkach.

Comments are closed.

Advertisement
  • Co to jest biznesplan?

    Wielu z nas marzy o założeniu własnej firmy i bycie samemu swoim szefem. To daje nam poczucie niezależności i pewności siebie. Oczywiście założenie własnej działalności gospodarczej nie daje nam pewności i gwarancji sukcesu. Wręcz przeciwnie, to dopiero początek naszej drogi. Do pełnego sukcesu, jeszcze nam bardzo daleko. Dlatego też przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu działalności …»
  • Podatki- wpływy do budżetu państwa

    Budżet państwa jest to roczny plan, który pozwala przewidzieć i określić dochody oraz wydatki państwa. Wpływy do budżetu w głównej mierze pochodzą z podatków. To one zasilają budżet państwa, z którego możliwe jest finansowanie zadań związanych z oświatą, służbą zdrowia. Ponadto państwo może wówczas pokrywać swoje wydatki. Dzięki podatkom społeczeństwo może jednak stać się biedniejsze. …»
  • Polski rynek pracy potrzebuje specjalistów!

    Na polskim rynku pracy w coraz większym stopniu rośnie zapotrzebowanie na doskonale wykwalifikowanych specjalistów. Dotyczy to już nie tylko zawodów wymagających wyższego wykształcenia, ale również zawodów, które wykonywane są przez osoby mające wykształcenie zawodowe czy techniczne. Wynika to przede wszystkim z coraz większego poszukiwania przez firmy sposobów na znaczne zwiększenie potencjału zasobu ludzkiego. More from …»