Kredyt w walucie- niekorzystny

Zaciągnięcie kredytu mieszkaniowego, jeszcze kilka lat temu znacznie lepiej opłacało się w obcej walucie. Dlatego też wiele małżeństw wybierało kredyt we frankach szwajcarskich, dolarach, itp. Niestety od kilku lat jest to nieopłacalne, dlatego że na rynku panuje kryzys ekonomiczny i duże wahania kursów walut. W obecnych czasach wygrywa osoba, która zaciąga kredyt w złotówkach, gdyż obniżone stopy procentowe powodują, że rata jest znacznie niższa niż było to jeszcze kilka lat temu. Ponadto osoby, które zaciągały kredyt np. w roku 2008 w złotówkach, także na tym skorzystały. Zastanawiając się obecnie nad zaciągnięciem kredytu warto wziąć pod uwagę obecną sytuację na rynku, jak również prognozy gospodarcze i ekonomiczne. Uzyskanie wizji przyszłości polskich banków spowoduje, że ludzie będą bardziej świadomi podejmowanej decyzji, jak również będą znaczne przychylniej patrzeć na kredyt w złotówkach. Warto więc kredyt walutowy mieć na uwadze, ale nie korzystać z niego w obecnych czasach. Teraz najlepiej opłaca się kredyt w złotówkach.

Comments are closed.

Advertisement
  • Jak zaoszczędzić pieniądze?

    Kilka dni po wypłacie, wiele osób zastanawia się gdzie podziały się pieniądze i jak przeżyć do następnej wypłaty. Warto w takim wypadku pomyśleć o oszczędzaniu. Po przeanalizowaniu swoich wydatków, można kilka rzeczy zmienić, i dzięki temu zaoszczędzić sporo pieniędzy na domowe wydatki. Wdrożenie oszczędzanie nie musi wiązać się ze zmianami żywieniowymi, czy rezygnacja z własnych …»
  • Sankcje za brak dokumentacji cen transferowych

    More from my siteJak zniszczyć konkurencjęJak przygotować się do kredytu firmowego?Czy trudno jest pozyskać posadęZarabianie pasywneOgromna odpowiedzialność przełożonegoMniejsza cena za paliwo»
  • Postęp płacenia kartami płatniczymi.

    Karty płatnicze nie zawsze funkcjonowały, ale od kiedy pojawiły się w życiu człowieka, znacznie ułatwiły jego życie. Historia kart płatniczych jest dość bogata. Na początku były karty, które posiadali tylko poważni biznesmeni, a zwykły człowiek mógł sobie tylko o niej pomarzyć. Niewiele miejsc przyjmowało płatność karta płatnicza ze względu na ogromne koszty procedury płacenia. Karty …»