Na ile lat wybrać kredyt hipoteczny?

W dzisiejszych czasach mnóstwo osób niestety nie ma szansy na zakup mieszkania, czy budowę domu za własne odłożone pieniądze. Jedynym rozwiązaniem jest wzięcie kredytu hipotecznego, który wiąże się ze spłata rat przez wiele lat. Jednak trzeba się poważnie zastanowić, na jaki okres czasu zaciągnąć kredyt i co się bardziej opłaca, czy większe raty w krótszym czasie, czy niższe spłacane przez kilkadziesiąt lat. To, na ile lat zostanie zaciągnięty kredyt, zależy od wysokości raty, która będzie dostosowana do możliwości finansowych kredytobiorców, a także ilości odsetek, które będą musiały zostać spłacone w czasie okresu kredytowania. Jak wiadomo, im wyższa rata, tym niższy okres kredytowania i mniejsza ilość odsetek. W przypadku niskich rat, jest odwrotnie, duże odsetki i dłuższy okres kredytowania. Banki oczywiście zachwalają te kredyty, które są długoterminowe, gdyż na nich banki najlepiej zarabiają. Standardowy czas spłaty, to 30 lat. W obecnej chwili jest bardzo niski Wibor, wiec jest szansa na wybór niższego okresu kredytowania, z niewielka ratą.

Comments are closed.

Advertisement
  • Możliwości ciekawych inwestycji

    Inwestowanie w nowoczesnym świecie staje się równoznaczne ze zmianami, z rozwojem z umiejętnym poszerzaniem pojawiających się okazji do polepszania życia. Świat obecnie znacznie ulega zmianie, nowoczesność daje nam ogromne szanse na poszerzanie grona odbiorców, dokładnie przemyślane strategie działania i postępowanie według pewnych wytycznych przynoszących doskonałe rozwiązania. Giełda staje się miejscem w którym spotkać można zarówno …»
  • Kupno euro w internecie

    Kupując euro warto rozważyć kilka opcji – zakup w kantorze stacjonarnym, internetowym i w banku. Wiadomo, że tylko w jednym punkcie będzie najkorzystniej dokonać wymiany walut, ale do tego w którym, kupujący musi dojść sam. More from my siteNowe emeryturyTelewizja w telefonie dla nowoczesnychCo jest podstawą wzrostu bezrobociaWymiana walut onlinePolki, jako oszczędne, przewidywalne i samodzielne …»
  • Czy maszyny zastąpią ludzi?

    W współczesnym świecie coraz więcej pracy realizowanych jest przez maszyny. Wynika to z coraz bardziej silnego rozwoju maszyn oraz robotów. Jednocześnie na wielu stanowiskach pracy możliwe jest uzyskanie znacznie większego bezpieczeństwa wykonywania pracy przy zastosowaniu maszyn. Dodatkowo maszyny pozwalają na łatwiejsze zwiększenie zarówno efektywności, jak też wydajności wykonywania pracy. More from my siteNowe emeryturyEkonomia we …»