Na ile lat wybrać kredyt hipoteczny?

W dzisiejszych czasach mnóstwo osób niestety nie ma szansy na zakup mieszkania, czy budowę domu za własne odłożone pieniądze. Jedynym rozwiązaniem jest wzięcie kredytu hipotecznego, który wiąże się ze spłata rat przez wiele lat. Jednak trzeba się poważnie zastanowić, na jaki okres czasu zaciągnąć kredyt i co się bardziej opłaca, czy większe raty w krótszym czasie, czy niższe spłacane przez kilkadziesiąt lat. To, na ile lat zostanie zaciągnięty kredyt, zależy od wysokości raty, która będzie dostosowana do możliwości finansowych kredytobiorców, a także ilości odsetek, które będą musiały zostać spłacone w czasie okresu kredytowania. Jak wiadomo, im wyższa rata, tym niższy okres kredytowania i mniejsza ilość odsetek. W przypadku niskich rat, jest odwrotnie, duże odsetki i dłuższy okres kredytowania. Banki oczywiście zachwalają te kredyty, które są długoterminowe, gdyż na nich banki najlepiej zarabiają. Standardowy czas spłaty, to 30 lat. W obecnej chwili jest bardzo niski Wibor, wiec jest szansa na wybór niższego okresu kredytowania, z niewielka ratą.

Comments are closed.

Advertisement
  • Praca w korporacji

    W obecnych czasach bardzo ciężko znaleźć dobrze płatną pracę. Ludzie, którzy są wykształceni i mają żyłkę do interesów, mają szansę się przebić w wielkich korporacjach. Niekiedy jest to wielka szansa, gdy np. dostaniemy się tam na staż lub praktykę. Przebywanie w takim środowisku, nawiązywanie kontaktów, jak również dobra znajomość prawa, giełdy, itp. pozwala na podjęcie …»
  • SkateShop Online z najszerszym asortymentem

    Sklepy takie, jak Skate Shop w ostatnich latach zyskują na popularności. Nie ma się czemu dziwić. Ubrania typu streetwear są nie tylko bardzo designerskie i stylowe, ale również komfortowe i zapewniają możliwość wykreowania ciekawego wizerunku. Jako zaś, że fanów tego stylu przybywa, i miejsc w Sieci, które oferują asortyment skate jest coraz więcej. Pytanie jednak, …»
  • Ogromna odpowiedzialność przełożonego

    Posiadanie swojej firmy jest marzeniem wielu osób. Niestety nie zdają sobie sprawy z tego, że bycie właścicielem jest bardzo trudne. Osoba prowadząca działalność powinna martwić się przede wszystkim o odbiorców. Później trzeba jeszcze zaoferować im naprawdę dobry towar albo usługę. Osoba ta musi umieć tez wyłapywać fałszywych odbiorców, ludzi chcących wyłudzić tylko towar albo usługę. …»