Na ile lat wybrać kredyt hipoteczny?

W dzisiejszych czasach mnóstwo osób niestety nie ma szansy na zakup mieszkania, czy budowę domu za własne odłożone pieniądze. Jedynym rozwiązaniem jest wzięcie kredytu hipotecznego, który wiąże się ze spłata rat przez wiele lat. Jednak trzeba się poważnie zastanowić, na jaki okres czasu zaciągnąć kredyt i co się bardziej opłaca, czy większe raty w krótszym czasie, czy niższe spłacane przez kilkadziesiąt lat. To, na ile lat zostanie zaciągnięty kredyt, zależy od wysokości raty, która będzie dostosowana do możliwości finansowych kredytobiorców, a także ilości odsetek, które będą musiały zostać spłacone w czasie okresu kredytowania. Jak wiadomo, im wyższa rata, tym niższy okres kredytowania i mniejsza ilość odsetek. W przypadku niskich rat, jest odwrotnie, duże odsetki i dłuższy okres kredytowania. Banki oczywiście zachwalają te kredyty, które są długoterminowe, gdyż na nich banki najlepiej zarabiają. Standardowy czas spłaty, to 30 lat. W obecnej chwili jest bardzo niski Wibor, wiec jest szansa na wybór niższego okresu kredytowania, z niewielka ratą.

Comments are closed.

Advertisement
  • Nowe emerytury

    Wprowadzenie nowych zasad przyznawania emerytur wiąże się z dużą niechęcią społeczeństwa. Wydłużenie wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn, brak możliwości wcześniejszych emerytur, to wszystko powoduje urazę społeczeństwa do obecnego rządu. Pieniądze zaoszczędzone przez te kilka lat, które będą nadal latami pracy pozwolą jednak na uzyskanie wyższych przychodów. Mimo to, nadal społeczeństwo nie jest usatysfakcjonowane decyzją …»
  • Nowoczesne rynki giełdowe

    Obecnie występujące zmiany, sprawiają że nasze życie staje się zupełnie inne, na wyższym poziomie z szeroko idącymi możliwościami. Giełda dla wielu z nas staje się elementem pozwalającym na powiększanie swoich pieniędzy, oczywiście koniecznością staje się posiadanie pewnych umiejętności, analogicznych sposobów oceniania straty, ryzyka i możliwości powiększania kapitału początkowego. Ważne staje się dość analityczne podejście, jedni …»
  • Możliwości ciekawych inwestycji

    Inwestowanie w nowoczesnym świecie staje się równoznaczne ze zmianami, z rozwojem z umiejętnym poszerzaniem pojawiających się okazji do polepszania życia. Świat obecnie znacznie ulega zmianie, nowoczesność daje nam ogromne szanse na poszerzanie grona odbiorców, dokładnie przemyślane strategie działania i postępowanie według pewnych wytycznych przynoszących doskonałe rozwiązania. Giełda staje się miejscem w którym spotkać można zarówno …»