Pożyczka czy kredyt- co się lepiej opłaca?

Zobowiązanie zawsze wiąże się z odsetkami i spłatą zaciągniętej pożyczki lub kredytu. Bardzo często zdarza się tak, że ludzie decydują się na pożyczkę tzw. od ręki. Dzieje się tak, gdyż pilnie potrzebują gotówki, a nie chcą mieć debetu, itp. Niestety taka pożyczka wiąże się z wysokimi odsetkami i szybką spłatą. Ponadto można uzyskać niewielkie kwoty pieniężne, które pokryją tylko niewielkie zakupy. Lepszą propozycją jest za to kredyt. Im dłuższy tym bardziej opłacalny. Zaciągnięcie kredytu wiąże się także z odsetkami, ale nie są one tak wysokie jak w przypadku pożyczki. Ponadto kredyty udzielają banki, a nie instytucje finansowe. Aby jednak uzyskać kredyt trzeba wypełnić znacznie więcej formalności. Chwilówkę dostać może praktycznie każdy, a na kredyt zasługują tylko wybrani. Warto zastanowić się, czy naprawdę potrzebna jest nam pożyczka, czy nie lepiej zaoszczędzić i dopiero kupić wymarzony produkt. Zobowiązanie nawet najmniejsze zawsze wymaga spłaty wraz z odsetkami, dlatego warto ich unikać o ile to możliwe.

Comments are closed.

Advertisement
  • Praca z wykorzystaniem Internetu.

    Coraz więcej osób próbuje swoich sił w e –biznesie. Istnieje wiele sposobów na zarabianie wcale niemałych pieniędzy z wykorzystaniem globalnej sieci informatycznej. Może to być zarówno handel w sklepie internetowym, wystawianie towarów na aukcji w popularnych w naszym kraju serwisach aukcyjnych. Można również pracować w marketingu sieciowym, i poprzez Internet budować swoja siec sprzedaży. Można …»
  • W co inwestować, aby nie stracić?

    Inwestycja w dzisiejszych czasach jest niezwykle trudną decyzją. Dobre inwestowanie wymaga orientowania się w aktualnej sytuacji na rynku, jak również odpowiednie lokowanie posiadanego kapitału. Idealną propozycją dla każdego, kto chce zarobić pieniądze, lub ich nie stracić może być inwestycja w nieruchomości. Jest to pewna przyszłość, gdyż mieszkanie jak nie na sprzedaż, to zostanie dla naszych …»
  • Dzieci, jako inspiracja na własny biznesu.

    Wszyscy kochają dzieci i chcą dla nich jak najlepiej. Dlatego na rynku firm pojawiają się także takie, które oferują usługi ścisłe związane właśnie z dziećmi. Dzieci dają wiele pomysłów na to, jak można rozkręcić swój własny biznes i jednocześnie zadowolić dzieci. Na przykład doskonałym pomysłem może być otwarcie firmy związanej z bankiem opiekunek do dzieci. …»