Pożyczka czy kredyt- co się lepiej opłaca?

Zobowiązanie zawsze wiąże się z odsetkami i spłatą zaciągniętej pożyczki lub kredytu. Bardzo często zdarza się tak, że ludzie decydują się na pożyczkę tzw. od ręki. Dzieje się tak, gdyż pilnie potrzebują gotówki, a nie chcą mieć debetu, itp. Niestety taka pożyczka wiąże się z wysokimi odsetkami i szybką spłatą. Ponadto można uzyskać niewielkie kwoty pieniężne, które pokryją tylko niewielkie zakupy. Lepszą propozycją jest za to kredyt. Im dłuższy tym bardziej opłacalny. Zaciągnięcie kredytu wiąże się także z odsetkami, ale nie są one tak wysokie jak w przypadku pożyczki. Ponadto kredyty udzielają banki, a nie instytucje finansowe. Aby jednak uzyskać kredyt trzeba wypełnić znacznie więcej formalności. Chwilówkę dostać może praktycznie każdy, a na kredyt zasługują tylko wybrani. Warto zastanowić się, czy naprawdę potrzebna jest nam pożyczka, czy nie lepiej zaoszczędzić i dopiero kupić wymarzony produkt. Zobowiązanie nawet najmniejsze zawsze wymaga spłaty wraz z odsetkami, dlatego warto ich unikać o ile to możliwe.

Comments are closed.

Advertisement
  • Mniejsza cena za paliwo

    Nareszcie kierowcy będą mogli oddychać spokojnie, bowiem ceny za paliwa w ostatnich czasach przestały rosnąć. Jest to naprawdę dobra wiadomość, ponieważ ceny benzyny maleją o około 8 groszy na jednym litrze.. Obecnie za olej napędowy zapłacimy około 5 złotych za jeden litr. Trzeba przyznać, że jakby nie spojrzeć na wszystkim zyska tylko gospodarka oraz zwiększy …»
  • SkateShop Online z najszerszym asortymentem

    Sklepy takie, jak Skate Shop w ostatnich latach zyskują na popularności. Nie ma się czemu dziwić. Ubrania typu streetwear są nie tylko bardzo designerskie i stylowe, ale również komfortowe i zapewniają możliwość wykreowania ciekawego wizerunku. Jako zaś, że fanów tego stylu przybywa, i miejsc w Sieci, które oferują asortyment skate jest coraz więcej. Pytanie jednak, …»
  • Sankcje za brak dokumentacji cen transferowych

    More from my siteJak zniszczyć konkurencjęJak przygotować się do kredytu firmowego?Czy trudno jest pozyskać posadęZarabianie pasywneOgromna odpowiedzialność przełożonegoMniejsza cena za paliwo»