Pożyczka czy kredyt- co się lepiej opłaca?

Zobowiązanie zawsze wiąże się z odsetkami i spłatą zaciągniętej pożyczki lub kredytu. Bardzo często zdarza się tak, że ludzie decydują się na pożyczkę tzw. od ręki. Dzieje się tak, gdyż pilnie potrzebują gotówki, a nie chcą mieć debetu, itp. Niestety taka pożyczka wiąże się z wysokimi odsetkami i szybką spłatą. Ponadto można uzyskać niewielkie kwoty pieniężne, które pokryją tylko niewielkie zakupy. Lepszą propozycją jest za to kredyt. Im dłuższy tym bardziej opłacalny. Zaciągnięcie kredytu wiąże się także z odsetkami, ale nie są one tak wysokie jak w przypadku pożyczki. Ponadto kredyty udzielają banki, a nie instytucje finansowe. Aby jednak uzyskać kredyt trzeba wypełnić znacznie więcej formalności. Chwilówkę dostać może praktycznie każdy, a na kredyt zasługują tylko wybrani. Warto zastanowić się, czy naprawdę potrzebna jest nam pożyczka, czy nie lepiej zaoszczędzić i dopiero kupić wymarzony produkt. Zobowiązanie nawet najmniejsze zawsze wymaga spłaty wraz z odsetkami, dlatego warto ich unikać o ile to możliwe.

Comments are closed.

Advertisement
  • Współpraca na szczeblach światowych

    Obecnie nasz rynek zostaje nieomalże wypełniony po brzegi możliwościami jakie niesie nam rozwijająca się gospodarka, nauczyliśmy się w znacznie szerzej rozumianym zakresie dobierać interesujące nas możliwości jakie daje nam rozwój. Globalizacja, i zasięg staje się dla nam bardzo istotnym czynnikiem zmian. Nowoczesność warto jednak mieć tego świadomość, staje się elementem pozwalającym na doskonałe poszerzanie swoich …»
  • Co jest podstawą wzrostu bezrobocia

    Bezrobocie jest współcześnie zjawiskiem często spotykanym. Utrata pracy często wiąże się w następstwie z wielomiesięcznym i często bezskutecznym jej poszukiwaniem. Co więc powoduje tak nagłe oraz drastyczne zmniejszanie się miejsc pracy? Decyduje o tym napewno uprzemysłowienie się firm produkcyjnych. Urządzenia wykonujące pracę w firmach produkcyjnych robią to ekspresowo i wydajnie. Oczywiście ludzie są potrzebni do …»
  • SkateShop Online z najszerszym asortymentem

    Sklepy takie, jak Skate Shop w ostatnich latach zyskują na popularności. Nie ma się czemu dziwić. Ubrania typu streetwear są nie tylko bardzo designerskie i stylowe, ale również komfortowe i zapewniają możliwość wykreowania ciekawego wizerunku. Jako zaś, że fanów tego stylu przybywa, i miejsc w Sieci, które oferują asortyment skate jest coraz więcej. Pytanie jednak, …»