Zamiast karty płatniczej, telefon.

Dawniej karty płatnicze były nieosiągalne dla zwykłych ludzi, potem pojawiły się dla wszystkich, gdzie podczas płacenia trzeba wpisać czterocyfrowy pin. Następnie pojawił się karty zbliżeniowe, dzięki którym można płacić bez pin-u. W tej chwili zamiast karty wystarczy mieć telefon typu smartfon. Obecnie technika tak się rozwinęła, że telefon, który kiedyś służył jedynie do dzwonienia, dziś pełni również funkcję portfela. Aby zapłacić w sklepie w telefonie musi być zainstalowana odpowiednia aplikacja, która można ściągnąć ze strony swojego banku i skonfigurować ją z internetowym kontem bankowym. Jak wygląda płatność telefonem? Otóż, po uruchomieniu aplikacji, telefon podaje sześciocyfrowy kod, który należy wpisać w terminal, tak jak kiedyś pin. Należy jednak pamiętać, aby przed skorzystaniem z takiej formy płatności poinformować sprzedawcę, że będzie się korzystało z telefonu. Dzięki takiej możliwości, nie trzeba nosić ze sobą portfela, wystarczy jedynie smartfon. Nie trzeba się również obawiać o to, że karta zostanie skradziona i posłuży złodziejom do oczyszczenia konta.

Comments are closed.

Advertisement
  • Studia na kierunkach ekonomicznych

    O dobrze płatny zawód w dzisiejszych czasach jest niezwykle trudno. Jednak można spróbować swoich sił w zawodzie, na który stale jest zapotrzebowanie na rynku. Z takimi zawodami związane są osoby które ukończyły kierunek ekonomiczny. Dobrym pomysłem na znalezienie dobrze płatnej pracy może być np. kierunek bankowość. Ukończenie studiów na tym właśnie kierunku umożliwi pracę w …»
  • Sankcje za brak dokumentacji cen transferowych

    More from my siteJak zniszczyć konkurencjęJak przygotować się do kredytu firmowego?Czy trudno jest pozyskać posadęZarabianie pasywneOgromna odpowiedzialność przełożonegoMniejsza cena za paliwo»
  • Dobry pracownik, to zadowolony pracownik.

    Pracownicy firm, czy przeróżnych przedsiębiorstw, ciężko pracują na ich sukces. To dzięki nim firma doskonale prosperuje. Ale jeśli pracownicy pracują ponad swoje siły, a nie są za to wynagradzani i chwaleni, ich zapał pracowniczy niestety maleje. Dlatego bardzo ważne jest, aby wdrożyć w firmach system motywujący pracowników. Nikt nie wymaga nie wiadomo jakich nagród i …»