Zamiast karty płatniczej, telefon.

Dawniej karty płatnicze były nieosiągalne dla zwykłych ludzi, potem pojawiły się dla wszystkich, gdzie podczas płacenia trzeba wpisać czterocyfrowy pin. Następnie pojawił się karty zbliżeniowe, dzięki którym można płacić bez pin-u. W tej chwili zamiast karty wystarczy mieć telefon typu smartfon. Obecnie technika tak się rozwinęła, że telefon, który kiedyś służył jedynie do dzwonienia, dziś pełni również funkcję portfela. Aby zapłacić w sklepie w telefonie musi być zainstalowana odpowiednia aplikacja, która można ściągnąć ze strony swojego banku i skonfigurować ją z internetowym kontem bankowym. Jak wygląda płatność telefonem? Otóż, po uruchomieniu aplikacji, telefon podaje sześciocyfrowy kod, który należy wpisać w terminal, tak jak kiedyś pin. Należy jednak pamiętać, aby przed skorzystaniem z takiej formy płatności poinformować sprzedawcę, że będzie się korzystało z telefonu. Dzięki takiej możliwości, nie trzeba nosić ze sobą portfela, wystarczy jedynie smartfon. Nie trzeba się również obawiać o to, że karta zostanie skradziona i posłuży złodziejom do oczyszczenia konta.

Comments are closed.

Advertisement
  • Zarabianie pasywne

    Oczywiście cena kruszcu może obniżyć się albo podwyższyć, ale mimo wszystko znajduje się ona w górnych pułapach. Dobrym wyjściem z sytuacji jest też kupowanie różnorakich monet, które z czasem tylko zyskują na wartości. Najpopularniejsze okazują się być wydawane przez mennicę numizmaty okolicznościowe i jubileuszowe. Takie inwestycje są w stanie wygenerować spory zysk określany mianem dochodu …»
  • Nowoczesne formy zarobkowania

    Każdy z nas szuka dodatkowej formy zarobkowania. Nie każdy ma czas i możliwości, aby z jednej pracy zaraz szybko biec do drugiego miejsca pracy. Jest to zwłaszcza trudne dla kobiet, które przecież mają również inne obowiązki, nie tylko pracę zawodową. Niekiedy kobieta pozostająca w domu, na przykład na zasiłku wychowawczym, szuka dodatkowej pracy, którą mogłaby …»
  • Ekonomia we własnym domu.

    W dzisiejszym świecie wiele osób boryka się z problemami finansowymi. Żyją z miesiąca na miesiąc myśląc o tym, czy starczy im pieniędzy do pierwszego. Już w kilka dni po otrzymaniu wypłaty, po opłaceniu rachunków i zrobieniu większych zakupów, pozostaje na koncie niewiele do rozdysponowania. A co dopiero zacząć oszczędzanie, niestety to niemożliwe. Ciężko jest znaleźć …»