Zamiast karty płatniczej, telefon.

Dawniej karty płatnicze były nieosiągalne dla zwykłych ludzi, potem pojawiły się dla wszystkich, gdzie podczas płacenia trzeba wpisać czterocyfrowy pin. Następnie pojawił się karty zbliżeniowe, dzięki którym można płacić bez pin-u. W tej chwili zamiast karty wystarczy mieć telefon typu smartfon. Obecnie technika tak się rozwinęła, że telefon, który kiedyś służył jedynie do dzwonienia, dziś pełni również funkcję portfela. Aby zapłacić w sklepie w telefonie musi być zainstalowana odpowiednia aplikacja, która można ściągnąć ze strony swojego banku i skonfigurować ją z internetowym kontem bankowym. Jak wygląda płatność telefonem? Otóż, po uruchomieniu aplikacji, telefon podaje sześciocyfrowy kod, który należy wpisać w terminal, tak jak kiedyś pin. Należy jednak pamiętać, aby przed skorzystaniem z takiej formy płatności poinformować sprzedawcę, że będzie się korzystało z telefonu. Dzięki takiej możliwości, nie trzeba nosić ze sobą portfela, wystarczy jedynie smartfon. Nie trzeba się również obawiać o to, że karta zostanie skradziona i posłuży złodziejom do oczyszczenia konta.

Comments are closed.

Advertisement
  • Jak zrobić dobry biznesplan?

    Dobry biznesplan, może być dla bas prostą drogą do sukcesu. To właśnie dzięki niemy, możemy dokładnie przeanalizować nasz pomysł na biznes. Dzięki biznesplanowi możemy również realnie ocenić nasze szanse na zaistnienie na lokalnym rynku, z naszym produktem lub usługami. Jest to bardzo ważne zwłaszcza wtedy, kiedy stawiamy swoje pierwsze kroki działalności gospodarczej oraz w biznesie …»
  • Społecznościowy kantor

    Kantory społecznościowe to prawdziwa nowinka na rynku wymiany walut. Trzeba przyznać, że jest to bardzo sprawdzający się pomysł pod warunkiem, że trafimy na pewną i sprawdzoną stronę. Jak wybrać internetowy kantor, którego możemy być pewni? More from my siteZakup ziemi pod inwestycjeWymiana walut onlineWykorzystywanie wiaty garażowejNowe emeryturyPolki, jako oszczędne, przewidywalne i samodzielne finansowo kobiety.Jak zaoszczędzić …»
  • Praca z wykorzystaniem Internetu.

    Coraz więcej osób próbuje swoich sił w e –biznesie. Istnieje wiele sposobów na zarabianie wcale niemałych pieniędzy z wykorzystaniem globalnej sieci informatycznej. Może to być zarówno handel w sklepie internetowym, wystawianie towarów na aukcji w popularnych w naszym kraju serwisach aukcyjnych. Można również pracować w marketingu sieciowym, i poprzez Internet budować swoja siec sprzedaży. Można …»