Nowe formy biznesu

Opracowując strategię produktu należy mieć na uwadze, że w wyobraźni potencjalnego klienta będziemy budować jego image, czyli wyobrażenie, jako dobro które jest specjalne i elitarne i nie każdego na nie stać. Zgodnie z tym założeniem, produkt taki musi być w odpowiedni sposób zaprojektowany, a także odpowiednio wypromowany. Taki rodzaj promocji nosi nazwę marketing mix. Ten rodzaj promocji towaru kojarzony jest z luksusem, wysoką jakością i ekskluzywnymi punktami sprzedaży. Niekwestionowaną zasadą tego typu marketingu, stanowiącym jego siłę stanowi jego najsłabszy punkt. Jednak w przeciwieństwie do produkcji, efektywność marketingu mix zależy w znacznej mierze od czynników zewnętrznych. Marketing mix, który jest dopasowany do konkretnej sytuacji rynkowej, całkowicie może zawieść w innym miejscu i czasie. Dlatego należy dbać nie tylko o wewnętrze skoordynowanie działań, lecz również o stałe dopasowywanie strategii do zmieniających się warunków rynkowych i gospodarczych.

Comments are closed.

Advertisement
  • Telewizja w telefonie dla nowoczesnych

    Każdy z nas chciałby się czymś wyróżniać z tłumu. Jedną z takich rzeczy może być nasz smartfon, który dzięki wielkiemu postępowi technicznemu, może spełniać wiele funkcji, które jeszcze kilka lat temu były niedostępne dla tego typu urządzeń. More from my siteWykorzystywanie wiaty garażowejNowe emeryturyKonto osobisteFirma w pełni nowoczesnaOcena stanu trzustkiKupno euro w internecie»
  • Podatki- wpływy do budżetu państwa

    Budżet państwa jest to roczny plan, który pozwala przewidzieć i określić dochody oraz wydatki państwa. Wpływy do budżetu w głównej mierze pochodzą z podatków. To one zasilają budżet państwa, z którego możliwe jest finansowanie zadań związanych z oświatą, służbą zdrowia. Ponadto państwo może wówczas pokrywać swoje wydatki. Dzięki podatkom społeczeństwo może jednak stać się biedniejsze. …»
  • Zamiast karty płatniczej, telefon.

    Dawniej karty płatnicze były nieosiągalne dla zwykłych ludzi, potem pojawiły się dla wszystkich, gdzie podczas płacenia trzeba wpisać czterocyfrowy pin. Następnie pojawił się karty zbliżeniowe, dzięki którym można płacić bez pin-u. W tej chwili zamiast karty wystarczy mieć telefon typu smartfon. Obecnie technika tak się rozwinęła, że telefon, który kiedyś służył jedynie do dzwonienia, dziś …»